AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

[Tutorial]Cum alfi ip-ul cuiva de pe skype/messanger

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
D3M0NHASH*L
D3M0NHASH*L

Funcţie: Co-Administrator
Subiecte : 57
Bani în mână : 96
Mulţumiri Primite : 1
Stare de spirit : :)
[Tutorial]Cum alfi ip-ul cuiva de pe skype/messanger Empty
MesajSubiect: [Tutorial]Cum alfi ip-ul cuiva de pe skype/messanger [Tutorial]Cum alfi ip-ul cuiva de pe skype/messanger Icon_minitimeVin Mai 02, 2014 5:33 am

Am facut acest tutorial deoarece am observat ca este multa lume nu stie ce inseamna sa afli un ip .

Primul pas este acesta de a descarca urmatorul program

Dezarhivati cports.exe si il pastrati undeva .

Pentru a afla ip-ul unei persoane , sa zicem prin intermediul Yahoo Messanger dar se poate face exact la fel si cu Skype .
Va trebui sa vorbiti cu persoana careia incercati sa ii aflati ip-ul prin intermediul celor 2 programe prezentate apoi deschideti programul iar la Processs Name va veti uita unde apare icon-ul de la Skype respectiv Yahoo Messanger apoi dati in dreapta la Remote Address si va vor aparea ip-urile .
Stiu ca sunt mai multe ip-uri de care nu stiti ce e cu ele , cu cat aveti mai multe notificari cu atat mai multe ip-uri va apar .
Sus In jos

[Tutorial]Cum alfi ip-ul cuiva de pe skype/messanger

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t [Tutorial] FileZilla
t [TUTORIAL] Cum sa creezi masini personalizate cel mai usor tutorial
t Tutorial | Tutorial instalare server dedicat Counter Strike 1.6 Non Steam sau Steam pe Windows XP,Vista sau Windows 7
t Tutorial | No lag in GTA:SA
t [TUTORIAL] MTA with 0.3c Objects
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: PS , IT ,PLATFORME WEB :: Information Technology :: Tutoriale-